top of page
4mapa.jpg

Okolí Londýna
 

Epping1.jpg

Epping-Ongar Railway

Na nevyužívané části londýnského metra vznikla poměrně významná muzejní železnice. V minulém století pokračovalo metro z dnešní konečné stanice Epping(s přestupem) na konečnou stanici Ongar. Kvůli nízkému využití cestujícími byl provoz ukončen. Skupina nadšenců ji postupně znovu uvedla do provozuschopného stavu s pravidelným parním a motorovým provozem. Jezdí každoročně od jara do podzimu, vždy o víkendech. Výhodou je, že je v dosahu londýnského metra. Takže i když není v provozu kolejové spojení na stanici Epping, jezdí na první stanici v North Wealdu historická autobusová linka. V pěší vzdálenosti je také muzeum North Weald Airfield Museum a další pamětihodností nedaleko Ongaru je Kelvedon Hatch Secret Nuclear Bunke.

Epping5
Epping2
Epping
Epping3
Epping4

Navštivte nás

Adresa

Epping Ongar Railway
Ongar Station
Station Approach
Ongar
Essex
CM5 9BN

Kontakt

+44 1277 365200

Jízdní řády

princes.jpg

Chinnor and Princes Risborough Railway

Trat byla součástí bývalé odbočky Great Western Railway mezi Watlingtonem a Princes Risborough. Ta byla uvedena do provozu 15 August, 1872. GWR ji ve špatném stavu koupila 01 July, 1883. British Railways zrušila na trati osobní dopravu v roce 1957. Úsek mezi Chinnor a Princes Risborough poté provozoval nákladní dopravu do roku 1989. V lednu 1990 byl tento usek trati předán Chinnor and Princes Risborough Railway Association. Ta získala koncesi na osobní přepravu 04 July 1994. Od 26 July 1994 se obnovil provoz na trati. Během následujicích dvou let bylo do provozu zapojeno dvakrát prodloužení. V této podobě je trat provozována i v součastné době.

princes5
princes2
princes1
princes4
princes3

Navštivte nás

Adresa

Kontakt

Chinnor & Princes Risborough Railway
Station Approach
Station Road
Chinnor
Oxfordshire
OX39 4ER

+44 7979-055366

Cholsey & Wallingford

Užijte si jízdu historickou železnicí na naší venkovské odbočce, která byla poprvé otevřena v roce 1866. Naše trať vede krásnou krajinou hrabství South Oxfordshire a spojuje Wallingford, historické město na břehu řeky, s vlaky GWR v Cholsey. Cestujte v našich vozech z 50. let minulého století, tažených našimi historickými dieselovými lokomotivami nebo hostující parní lokomotivou.

Během cesty uvidíte kostel v Cholsey, kde je pohřbena Agatha Christie, a možná zahlédnete i slavné Red Kites, (lunak červený), kteří často přelétají nad naší tratí. Naše trať spojuje národní železniční síť v Cholsey s historickým tržním městem Wallingford v hrabství Oxfordshire. Wallingford a řeka Temže jsou od sebe vzdáleny 10 minut chůze a najdete zde zříceninu hradu, muzeum a řadu obchodů, restaurací a hospod. Vlaky jezdí o vybraných víkendech a svátcích po celý rok a pokud je to možné, jsou taženy párou. Osobní doprava, záhadně známá jako "The Bunk", skončila v roce 1959. Po zajištění trati v roce 1981 se nyní CWR Preservation Society zaměřuje na rozšíření služeb poskytovaných touto železnicí a zlepšení našeho provozu ve Wallingfordu.

cholsey4
cholsey7
cholsey5
cholsey3
cholsey1
cholsey
cholsey2

Navštivte nás

Address

Cholsey & Wallingford Railway
Wallingford Station
5 Hithercroft Road
Wallingford
Oxfordshire 

OX10 9GQ

Kontakt

+44 1491 835067

bottom of page