top of page
snow5.jpg

Snowdon Mountain Railway
Welsh: Rheilffordd yr Wyddfa 

Snowdonská horská železnice (SMR);  je úzkorozchodná ozubnicova horská železnice v Gwyneddu v severozápadním Walesu. Jedná se o turistickou železnici, která cestuje z Llanberisu  4,7 mil (7,6 km) na vrchol Snowdonu, nejvyššího vrcholu Walesu.

SMR je jedinou veřejnou ozubnicovou železnicí ve Velké Británii a po více než 100 letech provozu zůstává oblíbenou turistickou atrakcí a přepravuje ročně více než 140 000 cestujících.Linku vlastní a provozuje společnost Heritage Great Britain, provozovatel několika dalších turistických atrakcí ve Velké Británii.

Železnice je provozována v nejnáročnějších povětrnostních podmínkách v Británii, přičemž služby jsou omezeny od dosažení vrcholu za špatného počasí a zůstávají zavřené během zimy od listopadu do poloviny března. Jednovozové vlaky jsou tlačeny do hor buď parními lokomotivami, nebo dieselovými lokomotivami. Rovněž se dříve používali dieselové motorové vozy jako více jednotek. Železnice má objednany dvě nové hybridní lokomotivy, které mají být představeny na začátku sezóny 2020.

snow4
snow2
snow
snow3
snow1

Navštivte nás

Adresa

Snowdon Mountain Railway

Llanberis
Gwynedd
 

Kontakt

+44(0)1286 870223 

Provozní doba

1 duben             až

31.říjen

bottom of page