top of page
4mapa.jpg

Okolí Londýna
 

Bredgar.jpg

Bredgar & Wormshill Light Railway

Lehká železnice Bredgar & Wormshill (BWLR) se nachází v blízkosti vesnic Wormshill a Bredgar v Kentu, jižně od Sittingbourne. Je to úzkorozchodná železnice (610 mm) o délce asi půl míle (0,8 km).

BWLR je soukromá trat, která byla vybudována jako koníček skupinou přátel od počátku sedmdesátých let. Jedná se o plně funkční linku, provozovanou na vysoké úrovni, se stanicí, depem a dílnami na stanici Warren Wood a menší stanicí na druhém konci linky, známou jako Stony Shaw.

Linka je otevřena pro veřejnost první neděli každého měsíce po celé léto, aby získala peníze na různé charitativní akce. Ve dnech otevřených dveří je vystavena řada dalších atrakcí včetně modelové železnice, silniční lokomotivy Showman a parního válce.

Bredgar5
Bredgar7
Bredgar4
Bredgar6
Bredgar3
Bredgar2
Bredgar1

Navštivte nás

Adresa

Kontakt

The Warren
Bredgar
Sittingbourne
Kent
ME9 8AT 

+44 1622 884254

Leighton5.jpg

LEIGHTON BUZZARD RAILWAY

Železnice Leighton Buzzard Railway je jednou z nejvýznamnějších anglických pozemních železnic místního i celostátního významu. Byla postavena těsně po první světové válce pro místní průmysl, zpracování písku, a původně byla provozována parními lokomotivami. Ty byly později nahrazeny lokomotivami s benzinovými motory, a stala se tak pravděpodobně první stálou železnicí na světě, která byla provozována výhradně spalovacími motory. Koncem 70. let 20. století začala společnost provozovat vlaky pro přepravu veřejnosti o víkendech, přičemž komerční nákladní doprava pokračovala i během týdne. V roce 1977 převzala Společnost trať zcela, čímž se LBR stala jednou z mála historických železnic ve Velké Británii, která přešla na památkový (historický) provoz bez uzavření. Brzy se vrátila pára a sbírka parních a spalovacích lokomotiv se stala jednou z největších v Británii. Železnice je akreditovaným muzeem a správcem lokomotiv a vozů ve vlastnictví NRM. Vzhledem k tomu, že její historie je nerozlučně spjata s první světovou válkou (byla postavena a vybavena přebytečnými kolejovými vozidly a lokomotivami), stala se LBR přirozenou základnou pro významnou sbírku historické železniční techniky z let 1914-1918. Kromě provozu na parní pohon se v depu Stonehenge Works konají pro návštěvníky pravidelné ukázky průmyslového provozu.

Leighton4
Leighton
Leighton3
Leighton2
Leighton1

Navštivte nás

Adresa

Kontakt

Leighton Buzzard Railway,
Page's Park Station,
Billington Road,
Leighton Buzzard,
Bedfordshire,

LU7 4TG 

+44 (0)1525 373888

sittingbourne5.jpg

Sittingbourne & Kemsley Light Railway

Sittingbourne & Kemsley Light Railway v hrabství Kent je historická železnice s uzkým rozchodem 76,20 cm, která vede ze Sittingbourne na břeh řeky Swale. Železnice byla postavena jako průmyslová železnice majitelem papírny Frankem Lloydem v roce 1904 pro přepravu vláknitých materiálů a hotových výrobků mezi doky Ridham Dock na řece Swale a papírnou společnosti v Sittingbourne a od poloviny 20. let 20. století do druhé papírny v Kemsley. Koncem 70. let 20. století hrozilo tehdejším vlastníkům, společnosti Bowater, uzavření železnice, ale Locomotive Club of Great Britain přijal nabídku na provozování železnice od roku 1970. Část trati z Kemsley Down do Ridham Docku však byla kvůli přestavbě papíren zrušena. V letech 2008-09 přečkala trasa uzavření , protože majitelé Sittingbourne Paper Mills papírnu uzavřeli a pozemky prodali. V lednu 2009 vypršela nájemní smlouva, díky níž byla trať v provozu, ale jednání vedla k tomu, že trať byla zachována, ačkoli v roce 2009 nejezdily žádné vlaky pro veřejnost.

sittingbourne2
sittingbourne4
sittingbourne1
sittingbourne3
sittingbourne
sittig2
sittig1
sittig

Navštivte nás

Adresa

Kontakt

Sittingbourne and Kemsley Light Railway Ltd.
PO Box 300
SITTINGBOURNE
Kent 

ME10 2DZ

Hampton.jpg

Hampton Kempton Waterworks Railway

Lokomotiva se strojvedoucím vozí cestující v krytých vozech. Každý z nich má čtyři místa k sezení za sebou a vhodný kryt a rampu pro invalidní vozík. První úsek trati je smyčka, která je v provozu o vybraných nezimních víkendech. Používaná parní lokomotiva je "Darent", vyrobená v roce 1903 (dříve Provan Gas Works, Glasgow). Dvě motorové lokomotivy přibyly z dolu v Indonésii; jsou v provozuschopném stavu, ale podléhají další obnově, takže všechny vlaky jsou v současné době vedeny parní lokomotivou.

                                               Na místě je jediný národně funkční jeřáb Ransomes & Rapier.

Hampton2
Hampton4
Hampton3
Hampton5
Hampton1

Navštivte nás

Adresa

Kontakt

Hampton Kempton Waterworks Railway
Snakey Lane
Hanworth
Middlesex
TW13 6XH 

07796 322 463

Otvírací doba a jízdné

Otevřeno máme od března do konce října od 10.30 do 16.00 (3 vlaky za hodinu, poslední vlak v 15.40).

Jízdné: 4 libry pro dospělé od 16 let. 2 libry pro děti od 3 do 15 let (děti do 3 let zdarma).

Cloister.jpg

London Museum of Water & Steam

Muzeum provozuje úzkorozchodnou železnici o rozchodu 610 mm (2 stopy), na které byla v roce 2009 představena nově postavená parní lokomotiva třídy Wren, pojmenovaná po strojvůdci Thomasi Wicksteedovi. Dříve byla železnice provozována hostujícími zapůjčenými lokomotivami. Trať vede v délce 400 metrů kolem areálu Kew Bridge a o víkendech a v dalších dnech, kdy se konají zvláštní akce, na ní jezdí osobní vlaky.

Přestože železnice není původním prvkem vodárny v Kew Bridge, byla inspirována podobnými zařízeními poskytovanými u velkých vodáren ve Velké Británii, zejména Metropolitní vodní dráhou, která původně vedla mezi Hamptonem a vodárnou Kempton Park. Malá část této železnice je nyní provozována jako Kemptonská parní železnice, která je jediným dalším místem v Londýně, kde se lze svézt parními vlaky tak velkých rozměrů; při její obnově jí velmi vydatně pomohlo Londýnské muzeum vody a páry.

Kew Bridge Steam Museum
Kew Bridge Steam Museum2
Kew Bridge Steam Museum1
Cloister

Navštivte nás

Adresa

Kontakt

Green Dragon Lane,
Brentford,
London,
TW8 0EN

020 8568 4757

Otvírací doba 

Thursday

10:00 - 16:00

Friday

10:00 - 16:00

Saturday

10:00 - 16:00

Sunday

10:00 - 16:00

bottom of page