top of page
3strana.jpg

Severní Anglie
 

WLL.jpg

West Lancashire Light Railway

Lehká železnice West Lancashire (WLLR) je úzkorozchodná železnice o rozchodu 2 stop (610 mm), která funguje v Hesketh Bank. Nachází se mezi Prestonem a Southportem v severozápadní Anglii.  Vzdálenost mezi stanicemi na železnici je 430 yardů (393 m). Ačkoli dráha pokračuje východně za Delph stanicí po náspu nad starou hlinou jámou, ale ta je příliš úzká na to, aby pojala provoz dál až o 435 metrů (1 427 ft), podél severního břehu rybářského jezera, jak bylo navrženo. Železnice má osm parních lokomotiv, z nichž čtyři jsou v provozním stavu; jedna se právě obnovuje a další jsou vystavené jako statické exponaty. Existují také dvě elektrické lokomotivy a mnoho lokomotiv motorových.

WLLR4
WLLR5
WLLR1
WLLR2
WLLR
WLLR3

Navštivte nás

Adresa

Kontakt

West Lancashire Light Railway
Station Rd
Hesketh Bank
Nr Preston
PR4 6SP 

+44 1772 815 881

Tynedale3.jpg

South Tynedale Railway

South Tynedale Railway je zachovalá úzkorozchodná železnice v severní Anglii a se svými 875 stopami je druhou nejvýše položenou úzkorozchodnou železnicí v Anglii po železnici Lynton and Barnstaple Railway v severním Devonu. Trať South Tynedale vede z Alstonu v Cumbrii údolím řeky South Tyne přes Gilderdale, Kirkhaugh a Lintley, dále přes viadukty South Tyne, Gilderdale a Whitley do Slaggyfordu v Northumberlandu.Úzkorozchodná trať je postavena na kolejovém loži jižního úseku bývalé Alston Line, odbočky standardního rozchodu mezi Haltwhistlem a Alstonem, kterou britské dráhy uzavřely v květnu 1976.

Tynedale5
Tynedale1
Tynedale4
Tynedale2
Tynedale

Navštivte nás

Adresa

Kontakt

South Tynedale Railway
The Railway Station
Alston
Cumbria
CA9 3JB 

01434 338214 

Apedale Valley Light Railway2.jpg

Apedale Valley Light Railway

Lehká železnice Apedale Valley se nachází v sousedství Chesterton Community Country Park v Newcastle-under-Lyme v hrabství Staffordshire. Na krátkém úseku trati jezdí vlaky tažené párou a naftou. Současná železnice je pouze první fází rozvoje lokality, kterou provádí společnost Moseley Railway Trust.
Moseley Railway Trust existuje za účelem ochrany, zachování a interpretace lokomotiv, vozidel a dalších artefaktů týkajících se průmyslové úzkorozchodné železnice.
Tyto železnice existovaly z velké části mimo zorné pole veřejnosti. Moseley Railway Trust zajišťuje, aby tato důležitá část britské průmyslové minulosti byla zachována a připomínána budoucím generacím.
Za účelem splnění tohoto cíle Moseley Railway Trust v současné době připravuje rozsáhlý komplex železnice, dílen a muzea ve spojení se stávajícím střediskem Apedale Heritage Centre v Chestertonu nedaleko Newcastle-Under-Lyme v hrabství North Staffordshire. Tento projekt bude rovněž sloužit jako katalyzátor regenerace oblasti Apedale/Chesterton.

Apedale Valley Light Railway4
Apedale Valley Light Railway7
Apedale Valley Light Railway6
Apedale Valley Light Railway5
Apedale Valley Light Railway1
Apedale Valley Light Railway
Apedale Valley Light Railway3

Navštivte nás

Adresa

Kontakt

Apedale Valley Light Railway, 
11 Ashwood Road,
Disley,
Cheshire,
SK12 2EL

 

+44 845 094 1953

bottom of page