top of page
Severni Irsko.jpg


Severní Irsko

Downpatrick_Station.jpg

 Downpatrick and County Down Railway

Železnice je jedinou památkovou železnicí se standardním rozchodem v Severním Irsku a sídlí v hrabství Down.

Od roku 2019 jsou v provozu přibližně tři míle (4,8 km) irské trati standardního rozchodu 1 600 mm, po které jezdí parní lokomotiva, v současnosti buď O&K č. 1 nebo 3, a motorové lokomotivy z 50. až 60. let 20. století, které táhnou zachovalý vozový park.

Železnice, která se nachází ve stínu malebné katedrály v Down, v současné době prochází oblastí výjimečné přírodní krásy na přibližně dvou mílích obnoveného úseku bývalé hlavní trati Belfast and County Down Railway do Belfastu z Downpatricku do Inch Abbey, zničeného cisterciáckého opatství z 12. století, a další jedna míle je vybudována po staré newcastleské trase k hrobu vikingského krále, čímž se uzavírá trojúhelník tratí, který by měl být prodloužen do vesnice Ballydugan tři míle jižně od Downpatricku.

Železnice, kterou obsluhují výhradně dobrovolníci, byla pečlivě obnovena z ničeho díky lidem, kteří se vzdali svých středečních, sobotních, nedělních nebo dokonce čtvrtečních večerů!

Železnice Downpatrick & County Down Railway nabízí řadu zajímavých akcí pro vaše potěšení nebo jen pro zabavení dětí! Ve většině provozních dnů jezdí vlaky pouze do Inch Abbey, s výjimkou některých dnů konání zvláštních akcí, kdy mohou vlaky jezdit na obou tratích.

Downpatrick11
Downpatrick10
Downpatrick9
Downpatrick8
Downpatrick7
Downpatrick6
Downpatrick5
Downpatrick4
Downpatrick3
Downpatrick 2
Downpatrick
Downpatrick 1

Navštivte nás

Adresa

Kontakt

Downpatrick & County Down Railway
Market Street
Downpatrick
County Down
BT30 6LZ
Northern Ireland 

bottom of page