top of page
Stredni Anglie.jpg


Střední Anglie

Battlefield.jpg

Battlefield Line Railway

Battlefield Line Railway je historická železnice v Leicestershire v Anglii. Vede z Shackerstone do Shenton, přes Market Bosworth, celkova delka je 5 mil (8,0 km). Shenton je blízko Bosworth Field (misto konečné bitvy Válek růží zvěčněné v Shakespearově Richardu III),ktery dal železnici jeji jméno.

 

The Shackerstone Railway Society byla založena v roce 1969 v Market Bosworth, ale brzy se stěhovali do Shackerstone (v roce 1970), protoze potřebovali domov pro jejich první parní stroj. Když se dostali do Shackerstonu, našli jednu trat stále neporušenou a jejich prvním cílem bylo postavit nějaké vlečky. Později obnovili nastupiste "down" a připojili vlečky k trati do Market Bosworth.

V roce 1973, na oslavu stého výročí trati, byl do Market Bosworth odvezen malý vlak otevřených vozů. Po úspěšných závěrech vyjednávání s British Rail byla zahájena prestavba kolejí, ktera vytvořila oboustranné objizdne koleje na obou koncích trati a bylo pripojeno několik vleček na Shackerstone.

V 80. letech zahájila Battlefield Line kampaň na rozšíření své trati na Shenton. Jednalo se o nákup 1.5 mile (2,4 km) trati a v roce 1992 po úspěšném jednani dorazil do Shenton prvni vlak, taženy lokomotivou  0-6-0 symbolickeho jmena "Richard III".

Battlefield1
Battlefield2
Battlefield5
Battlefield3

Navštivte nás

Adresa

Kontakt

The Battlefield Line,
Shackerstone Station,
Shackerstone,
Leicestershire.
CV13 6NW.

+44 1827 880754 

Chasewater5.jpg

Chasewater Railway

The Chasewater Railway je bývalá dulni draha probíhající po březích Chasewater v anglickém Staffordshire. Nyní je provozována jako historicka zeleznice.

Tato trat je dlouhá přibližně 3,2 km a je součástí celé oblasti Chasewater Country Park. Trasa, která kolem jezera vytváří tvar podkovy, prochází vřesovištěm, včetně místa zvláštního vědeckého zájmu, a vede po naspu dlouhem 0,4 km.

Před uchováním byla linka součástí sítě provozovana NCB, která sloužila dolum v oblasti Cannock Chase. Výměnné nadrazi, kde byla dulni draha spojená s Midlandskou železnicí, bylo umístěno asi 0,40 km severně od současné stanice Brownhills West.

V roce 2002/2003 došlo k významným změnám způsobeným uzavřením staré stanice Brownhills v důsledku výstavby dálnice M6. To vedlo k přestavbě budovy Brownhills West s významně vylepšenými zařízeními, včetně nového střediska pro udrzbu vozu, a dokončení části trati Chasetown ("Chasetown Extension Railway" mezi Chasewater Heaths a Chasetown Church Street).

V roce 2016 získala železnice cenu Queens Award za dobrovolné služby.

Chasewater4
Chasewater2
Chasewater
Chasewater3
Chasewater1

Navštivte nás

Adresa

Kontakt

Chasewater Railway
Chasewater Country Park
Brownhills West Station
Pool Lane (Off the A5)
Burntwood
Staffs
WS8 7NL 

+44 1543 452 623

Fax: +44 1922 648 380 

Churnet5.jpg

Churnet Valley Railway

Churnet Valley Railway je zachovaná standardne rozchodna železnice na východ od Stoke-on-Trent ve Staffordshiru v Anglii, která provozuje část bývalé trati Churnet Valley North Staffordshire Railway (NSR). Pravidelná doprava jezdí mezi dvěma hlavními stanicemi v Cheddletonu (základna provozu a vozidel) a Kingsley a Froghall (obchodní a administrativní základna). V Consall je mezistanice. Některé vlaky také směřují za Cheddleton do křižovatky Leek Brook (hranice trati Churnet Valley Railway) a na Ipstones, ale stanice Ipstones se nepoužívá.

 

Železnice je zhruba 10.5 mile (16,9 km) dlouhá od stanice Kingsley & Froghall do Ipstones. Pozemek z křižovatky Leek Brook Junction do Ipstones je vlastněn společností Moorland & City Railways (MCR), společností zaměřenou na provozování nákladních vlaků z dolu v Cauldonu do národní sítě v Stoke-on-Trent a opětovné zavedení provozu mezi Leek and Stoke.

Churnet4
churnet1
Churnet
Churnet2
Churnet3

Navštivte nás

Adresa

Churnet Valley Railway (1992) plc
Kingsley and Froghall Station,
Froghall,

Staffordshire,

ST10 2HA 

Kontakt

+44 1538 360522

gloucestershire5.jpeg

Gloucestershire Warwickshire Railway

Parní železnice Gloucestershire Warwickshire (GWR, GWSR nebo Gloucs-Warks Steam Railway) je dobrovolnická železnice, která vede podél hranice Gloucestershire / Worcestershire v Cotswolds v Anglii.

 

GWSR obnovil a znovu otevřel cca 14 mil (23 km) tratě, operující mezi Cheltenham Racecourse a Broadway. Poslední rozšíření do Broadway (dokončeno v roce 2018) se podarilo realizovat kdyz společnost získala 1,38 milionu liber. 28 kilometrů okružní cesta parními a historickými dieselovými vlaky sleduje část trasy bývalé hlavní západní trati z Birminghamu do Cheltenhamu.

GWSR má dlouhodobý cíl prodlouzit trat o dalších 6 mil (9,7 km) z Broadway na národní železniční síť v Honeybourne (kde  polovina ostrovního nastupiste byla od té doby částečně přestavěna pro budoucí použití)

.

gloucestershire6
gloucestershire9
gloucestershire7
gloucestershire4
gloucestershire1
gloucestershire3
gloucestershire2
gloucestershire

Navštivte nás

Adresa

Gloucestershire Warwickshire Steam Railway 
Churchward House,

Winchcombe Railway Station,
Winchcombe,
CHELTENHAM,
GL54 5LD

Kontakt

+44 1242 621405

GCR5.jpg

Great Central Railway

The Great Central Railway (GCR) je historická železnice v Leicestershire, pojmenovaná po společnosti, která původně vybudovala tento úsek železnice. Ma delku 8,25 mil (13,28 km) mezi velkým tržním městem Loughborough a novou stanici na severu Leicesteru. Má dobovou signalizaci, lokomotivy a kolejová vozidla.

 

V provozu jsou čtyři stanice, každá obnovená do období obchodní historie železnice: Loughborough Central (padesátá léta); Quorn & Woodhouse (druhá světová válka a zbytek čtyřicátých let); Rothley (Edwardian Era); Leicester North (šedesátá léta).

Je to dvanacta zeleznice na seznamu 50 největších železničních trati na světě. Je to jediné místo na světě, kde lze vidět parní stroje plné velikosti, které prochází kolem sebe - stejně jako v době, kdy pára ovládala dopravu.

Dochovaná železnice funguje již více než 30 let a obsluhuje ji asi 700 dobrovolníků a malý tým stálých zaměstnanců. Původně se jednalo o hlavní trasu z Sheffieldu do Londýna, zachovaná část 8 mil od Loughborough a Leicesteru je plně funkční a 4 stanice odrážejí odlišné období 109leté historie železnice

gcr1
gcr3
GCR
gcr4
gcr2

Navštivte nás

Adresa

Kontakt

Great Central Railway PLC,
Great Central Road,
Loughborough,
LE11 1RW 

+44 1509 632323

Severn5.jpg

Severn Valley Railway

Železniční trať Severn Valley je železniční trať standardního rozchodu dlouha 16 mil, která jezdí pravidelně, převážně v parnim provozu.Vozi osobní vlaky mezi Kidderminsterem v Worcestershire a Bridgnorth v Shropshiru. 

Pozoruhodným rysem železnice je, že ji velmi z velké části provozují neplacení dobrovolníci, s placeným personálem přibližně 70 osob odpovědným za administrativní a obchodní činnosti a pravidelnou údržbou kolejí a kolejových vozidel.

V průběhu roku se dobrovolníci objevují na železnici, aby vykonávali mnoho úkolů, včetně oprav a udrzby stanic, rekonstrukce viaduktů,mostů a oprav lokomotiv a kolejových vozidel.A vubec nemluvě o provozování vlaků!

Severn4
Severn1
Severn2
Severn
Severn3

Navštivte nás

Adresa

Severn Valley Railway 
 Number One,
Comberton Place, Kidderminster,
DY101QR  

Kontakt

+44 1562 757900

Foxfield.png

Foxfield Steam Railway 

Foxfield Light Railway je jednou z prvních historických železnic ve Velké Británii. Trať byla postavena v 90. letech 19. století a na rozdíl od mnoha tratí, které vedou údolím, Foxfieldská železnice zachovává 5,5 míle dlouhou okružní cestu, která odvážně překonává otevřená vřesoviště, kopce a lesy. Výsledkem jsou úchvatné zvuky a pohledy, když lokomotivy stoupají po nejstrmějších stoupáních, vlaky projíždějí malebným hrabstvím North Staffordshire a končí v odlehlé lesní zastávce Dilhorne Park, která nabízí jeden z nejkrásnějších nedotčených výhledů na otevřená vřesoviště, kde je vidět jen velmi málo moderního života.

Stanice v Blythe Bridge napodobuje klasickou konečnou stanici odbočky před 100 lety. Má však nejmodernější vybavení a je plně přístupná. Bufet s výběrem tradičních jídel doplňuje náš oceněný bar "Real Ale" s výběrem místně vařených piv a obchod se suvenýry

Foxfield4
Foxfield2
Foxfield1
Foxfield3

Navštivte nás

Adresa

Foxfield Railway Station
Caverswall Road Blythe Bridge Stoke-on-Trent ST11 9BG

Kontakt

lincolnshire.jpg

Lincolnshire Wolds Railway

V roce 1984 byla zahájena snaha o obnovu nádraží Ludborough do jeho původní krásy. Místo bylo prakticky srovnáno se zemí britskými železnicemi. Všechny budovy byly zbourány, zábradlí a hrany nástupišť byly odstraněny, stejně jako koleje a štěrk. Odstranění tohoto materiálu mělo za následek ucpání kanalizace a zaplavení areálu při deštích.
Dne 28. září 1991 dosáhli památkáři vydání nařízení o lehké železnici, kterým bylo povoleno obnovení železnice East Lincolnshire Railway mezi Walthamem a bývalým železničním přejezdem Keddington Road u Louthu. Dne 30. srpna 2003 se na železnici Lincolnshire Wolds Railway projel parní vlak NER 0-4-0T LNER třídy Y7 č. 68088. Úsek směrem k železniční stanici North Thoresby byl znovu otevřen v roce 2009 a 26. srpna 2009 poprvé po 47 letech projel první vlak mezi North Thoresby a Ludborough.
Nyní byly zahájeny práce na novém položení kolejí na jižním konci stanice Ludborough směrem k Utterby. Součástí těchto prací bude i nový vjezd do strojovny přijíždějící ze směru od Louthu. Práce v novém bodě bude řízena čtyřpákovým zemním rámem, který je uvolněn skříní Ludborough a je součástí nového zabezpečovacího systému. Společnost LWR vyhlásila v létě 2012 výzvu na financování nákupu kolejí a podsypu potřebných k prodloužení trati.
Stanice Ludborough byla obnovena do původního stavu a je funkčním staničním muzeem s funkčním návěstidlem. Na sever do North Thoresby vede 1,2 km dlouhá trať. Vlaky jsou provozovány parními i motorovými lokomotivami. Jedna z motorových lokomotiv na trati, č. D3167 (08102) má silné místní vazby. Lokomotiva 08 byla po mnoho let rezidentním posunovacím dílem v Lincoln Central.
Původní záměr znovuotevřít trať z Louthu do Grimsby již není realizovatelný, protože část úseku mezi Grimsby a New Walthamem byla Radou hrabství Humberside určena pro výstavbu silnice A16 Peaks Parkway Road, která byla dokončena v roce 1998. Tyto silniční práce znemožnily jakékoli budoucí prodloužení LWR do města Grimsby. LWR však usiluje o rekonstrukci celého zbývajícího 9 mil (14 km) kolejového lože mezi novým místem v Louth a Holton-le-Clay.

Linconsheere
lincolnshire4
lincolnshire5
lincolnshire1
lincolnshire3
lincolnshire2

Navštivte nás

Adresa

Kontakt

Lincolnshire Wolds Railway
Ludborough Station,
Station Road,
Ludborough,

Lincolnshire,
DN36 5SQ.

01507 363881

bottom of page