top of page
Stredni Anglie.jpg

Střední Anglie
 

Statfold2.jpg

Statfold Barn Railway 

Statfold Barn Railway je úzkorozchodná železnice se sídlem poblíž Tamworthu v hrabství Staffordshire a částečně v hrabství Warwickshire v Anglii.Založili ji inženýrský podnikatel Graham Lee a jeho žena Carol ve svém domě na farmě a původně navrhli takzvanou zahradní železnici, na které mohl Graham provozovat své vlaky a Carol navrhovat rozsáhlou anglickou venkovskou zahradu kolem jezera.

Graham Lee předsedal rodinné skupině LH Group, jejíž hlavní náplní byly železniční inženýrské služby. Poté, co skupina LH Group v roce 2005 získala zbytky společnosti Hunslet Engine Company, se Graham snažil získat poslední parní lokomotivu vyrobenou společností Hunslet. Byla uvedena do provozu v roce 1971 a objednala si ji společnost Robert Hudson & Co Ltd se sídlem v Leedsu, která dodala a instalovala kompletní železniční systém pro cukrovar Trangkil v Indonésii. Graham si při pátrání po lokomotivě Hunslet všiml řady dalších zajímavých, ale nefunkčních parních lokomotiv evropského původu v Indonésii a pustil se i do jejich obnovy.

Poté, co společnost Wabtec v roce 2012 koupila skupinu LH Group, Graham si ponechal práva na výrobu parních lokomotiv pod názvem Hunslet. V roce 2006 vyrobil první novou parní lokomotivu Hunslet a také obnovil několik lokomotiv ze sbírky. V roce 2017 předali Graham a Carol Leeovi sbírku více než 100 lokomotiv a souvisejících vozidel, vybavení a efemerid nově založenému Statfold Narrow Gauge Museum Trust, aby zajistili zachování a údržbu sbírky na jejím současném místě.

Dnes má železnice rozsáhlou dílnu, kde se lokomotivy staví a restaurují.

Statfold4
Statfold1
Statfold3
Statfold

Navštivte nás

Adresa

Statfold Narrow Gauge Museum

Ashby Road

Tamworth

Staffordshire

B79 0BU

Od 19. dubna je otevreno 5 dní v týdnu!

Přijďte k nám od středy do neděle od 10 do 16 hodin. Rezervace předem není nutná, klidně přijďte v den konání.

Otevíráme 3 NOVÉ varianty vstupenek, včetně All Inclusive, Museum & Toby's Barn Soft Play a pouze Museum.

Během návštěvy si můžete užít neomezené jízdy po železnici, prohlédnout si světoznámou sbírku v muzeu, sjet si do lesů Mease Valley prostřednictvím NOVÉ lehké železnice Mease Valley. Potřebujete doplnit palivo? Zajděte si do restaurace Diane's Diner, zatímco malé děti se vyřádí v Tobyho stodole a v parku Strawberry Play Park. Před odjezdem se nezapomeňte podívat do obchodu Statfold.

Toddington4.jpg

Toddington Narrow Gauge Railway

Nachází se na okraji Cotswold Hills na nádraží Toddington, které je sídlem železnice Gloucestershire Warwickshire Railway. Tato trať má rozchod 2 stopy a je provozována parní a dieselovou trakcí společností North Gloucestershire Railway Co. Ltd.

Najdete zde parní lokomotivy, které jezdily na úzkorozchodných železnicích v Belgii, Polsku a Jižní Africe. Za deštivých dnů můžete cestovat ve voze, který jezdil na úzkorozchodných železnicích v Polsku a který se velmi vzácně dochoval. Ostatní vozy jsou otevřené a poskytují intimnější pohled na železniční provoz než ve vlacích se standardním rozchodem.

Téměř veškerý vozový park je uložen pod střechou v nasem depu, která je otevřene, když vlaky jezdí. Kromě toho můžete navštívit naše bývalé návěstidlo Midland Railway, California Crossing, které pochází z Gloucesteru a sloužilo na hlavní trati z Birminghamu do Bristolu

Železnice se původně jmenovala North Gloucestershire Railway, ale od roku 2018 se oficiálně jmenuje Toddington Narrow Gauge Railway.

.

Toddington3
Toddington4
Toddington
Toddington1
Toddington2

Navštivte nás

Adresa

Kontakt

Gloucestershire Warwickshire Steam Railway plc, Churchward House,

 Winchcombe Railway Station

 Winchcombe,

 Cheltenham, 

GL54 5LD 

bottom of page