top of page
27.9.2009 259.jpg

Tramvajová muzea

The National Tramway Museum (s obchodním názvem Crich Tramway Village) je muzeum tramvají, které se nachází v Crich , Derbyshire, Anglie. Muzeum obsahuje více než 60 (převážně britských) tramvají vyrobených v letech 1873 až 1982 a je zasazeno do obnovené dobové vesnice, v níž se nachází funkční hospoda, kavárna, starobylá cukrárna a tramvajové vozovny. Muzejní sbírka tramvají prochází vesnickou scenérií a návštěvníci se mohou vydat do místní krajiny a zpět. Muzeum provozuje Tramway Museum Society, registrovaná charitativní organizace.

Tramvaje v Crichi jezdily před 60. lety 20. století většinou ve městech Spojeného království, přičemž tramvaje byly zachraňovány (i z jiných zemí), když se systémy uzavíraly. Většina tramvajových sítí ve Spojeném království byla až na výjimky uzavřena před rokem 1960. Jako poslední byla v roce 1962 uzavřena společnost Glasgow Corporation Tramways, která je v muzeu hojně zastoupena, takže jedinou přeživší tramvají první generace zůstala jen Blackpool Tramway. V poslední době došlo k oživení používání tramvají, byly otevřeny nové sítě včetně Tramlink, Sheffield Supertram, West Midlands Metro, Edinburgh Trams, Manchester Metrolink a nedaleký Nottingham Express Transit, který byl postaven a rozšířen.

V posledních letech byla práce členů společnosti a příjmy získané od návštěvníků doplněny granty z Heritage Lottery Fund, Designation Challenge Fund of the Museums, Libraries and Archives Council a z fondu DEFRA Aggregates Levy Sustainability Fund. Crich Tramway Village zůstává nezávislou charitativní organizací, která nedostává žádné finanční prostředky od státu ani místní samosprávy a spoléhá na dobrovolné příspěvky členů Muzejní společnosti tramvají a jejích návštěvníků.

Ve vesnici se nachází také malé muzeum Eagle Press, které se věnuje knihtisku včetně kolumbovského tiskařského lisu z roku 1859

Crich8
Crich9
Crich7
Crich4
Crich6
Crich5
Crich3
Crich1
Crich
Crich2

Navštivte nás

Adresa

Kontakt

Otvírací doba a vstupné

The National Tramway Museum
Crich Tramway Village,  

Matlock,
Derbyshire,

DE4 5DP 

+44 1773 854 321

Heaton Park5.jpg

Heaton Park Tramway

Tramvaj Heaton Park Tramway jezdí v Heaton Parku v Manchesteru. Provozuje ji společnost Manchester Transport Museum Society. V současné době má v provozu 4 elektrické tramvaje a jednu koňskou tramvaj.

Tramvaje jezdí na úseku trati, která pochází z dob původní manchesterské tramvajové dráhy, jež do parku zajížděla. Od otevření v roce 1980 byla trať dvakrát prodloužena a nyní jezdí až k jezeru s lodičkami.

V provozu je v neděli po celý rok.

Samotný Heaton Park je jedním z největších městských parků v Evropě. Heaton Park tvoří zahrady památkově chráněné budovy Heaton Hall z 18. století. Kromě haly a památkově chráněné tramvaje patří k atrakcím Heaton Parku jezero s lodičkami, golfové hřiště, hřiště na pitch and putt, zahradnické centrum, zemědělské centrum, fotbalová hřiště, bowlingové hřiště, hřiště a zahrady.

Heaton Park
Heaton Park4
Heaton Park1
Heaton Park3
Heaton Park2

Navštivte nás

Adresa

Middleton Road Depot,
Heaton Park,
Prestwich,
Manchester.
M25 2SW

Kontakt

0161 740 1919

bottom of page