top of page
sandorf8.jpeg

Trolejbusová musea

sandorf5.jpeg

Muzeum se nachází v části bývalého letiště RAF Sandtoft, které bylo za druhé světové války operačním bombardovacím letištěm. RAF Sandtoft bylo zlikvidováno v roce 1958 a pozemek byl pro muzeum získán v listopadu 1969. Od té doby se dobrovolníkům podařilo proměnit vyprahlý pozemek v muzeum, k němuž přibyla dílna, sklad vozidel a výstavní budova. První akcí, která se zde konala, byl Sandtoft Gathering v roce 1971, akce, která se koná každoročně dodnes.

Muzeum je uznáváno jako největší sbírka zachovalých trolejbusů v Evropě, ne-li na světě, s více než 60 exempláři. Přestože exponáty pocházejí převážně z Velké Británie, v muzeu se rozrůstá sbírka mezinárodních exemplářů. Kromě trolejbusů a dopravních prostředků je v muzeu k vidění také sbírka memorabilií z 50./60. let 20. století, v průběhu let bylo darováno mnoho předmětů souvisejících s trolejbusovou érou. Na scéně z ulice z 50./60. let jsou výlohy obchodů doplněné vitrínami, zatímco panelový užitkový bungalov, který dříve sloužil jako muzejní prodejna suvenýrů, byl nyní vybaven jako domov, kde je možné vystavit ještě více těchto dobových artefaktů.

V roce 2011 bylo muzeum největším trolejbusovým muzeem ve Velké Británii, v němž se nacházelo přibližně 50 vozidel, včetně některých dovezených ze zahraničí, a přibližně polovina z tohoto počtu mohla být využita k jízdám pro veřejnost na oválném obousměrném okruhu. do roku 2019 se počet vozidel zvýšil na více než 60. V současné době je v muzeu umístěno více než 200 vozidel, z nichž je asi polovina určena pro veřejnost. Muzeum je otevřeno pouze ve vybrané dny, jak je podrobně uvedeno na jeho webových stránkách.

sandorf7
sandorf6
sandorf4
sandorf1
sandorf
sandorf3
sandorf2

Navštivte nás

Adresa

The Trolleybus Museum, 

Belton Road,

 Sandtoft,

 Doncaster, 

DN8 5SX. 

Kontakt

01724 711846

Otvírací dny

  • Facebook
bottom of page