top of page
Východní Anglie.jpg

Východní Anglie
 

east kent8.jpg

East Kent Railway 

East Kent Railway (EKR) je historická železnice v Kentu v Anglii. Nachází se na nádraží Shepherdswell na londýnské přímořské hlavní silniciLondon- Dover. Trat byla postavena v letech 1911 až 1917, aby sloužila Kentu Coalfields. Podívejte se na East Kent Light Railway pro podrobnosti o původních tratích. Kent Collieries byl většinou selháním s tím, že na trati byl pouze dul Tilmanstone, který produkoval životaschopné komerční uhlí a udrzoval komerční provoz na trati. Trat je vetsinou provozována historickými dieselovými lokomotivami. Je domovem sbírky historických dieselových lokomotiv, dieselových jednotek DMU, ​​DEMU a elektrických jednotek, včetně britské železniční třídy 404 postavené ve 30. letech 20. století.

V Shepherdswell je kavárna a velká zalesněná plocha o rozloze 6,1 ha s pěšími trasami, miniaturní železnice o rozměrech 5 in (127 mm) a lesní miniaturní železnice o rozměrech 7 1⁄4 in (184 mm)  a malé muzeum.

Železnice pořádá po celý rok speciální akce, od akcí železničních nadšenců až po pivní festivaly a víkendy s rodinnou zábavou.

Na trati je tunel Golgotha ​​(umístěný mezi Shepherdswell a Eythorne), dlouhý 477 yardů (436 m), což z něj činí osmý nejdelší tunel na britské Heritage Railway . Tunel byl postaven v typickém stylu "Colonel Stephens style" kdy jsou vybudovany dvoukolejne portály, ale pouze jedna kolej interně, aby se ušetřily peníze.

east kent4
east kent3
east kent
east kent2
east kent1

Navštivte nás

Adresa

East Kent Railway 
Station Road
Shepherdswell
Dover
CT15 7PD 

Kontakt

+44 1304 832042

Mid Norfolk5.jpg

Mid-Norfolk Railway

Mid-Norfolk Railway (MNR) je 15 mil (24 km) dlouhá zachovalá železnice se standardním rozchodem, jedna z nejdelších ve Velké Británii. Snahy o zachování trati začaly v roce 1974, ale trať byla znovu otevřena pro cestující až v polovině 90. let 20. století jako součást "nové generace" památkově chráněných železnic.

Pravidelné parní a motorové spoje jezdí 11 1⁄2 míle (18,5 km) středem Norfolku mezi tržními městy Wymondham a Dereham přes Yaxham, Thuxton a Kimberley Park a příležitostné vyhlídkové spoje pokračují severně od Derehamu kolem nedaleké vesnice Hoe, kde není stanice, až na hranici provozní trati ve Worthingu. Trať je pravidelně využívána pro komerční nákladní dopravu a výuku zaměstnanců pro hlavní železniční společnosti.

MNR vlastní a provozuje většinu bývalé odbočky Wymondham-Fakenham společnosti Norfolk Railway. Odbočka byla otevřena v roce 1847, v letech 1964 až 1969 byla v rámci Beechingových škrtů postupně uzavřena pro cestující a v roce 1989 byla konečně zcela uzavřena pro nákladní dopravu. (Severní úsek této trati do Wellsu byl vybudován železnicí Wells and Fakenham Railway a od roku 1982 je část této trati provozována železnicí Wells and Walsingham Light Railway.)

Mid Norfolk4
Mid Norfolk3
Mid Norfolk1
Mid Norfolk
Mid Norfolk2

Navštivte nás

Adresa

The Mid-Norfolk Railway
Dereham Station
Station Road
Norfolk NR19 1DF

Kontakt

+44 (0)1362 851723

nene5.jpg

Nene Valley Railway

Nene Valley Railway (NVR) je zachovaná železnice v anglickém Cambridgeshire, která vede mezi údolím Peterborough Nene Valley a Yarwell Junction. Trat je dlouhá 12,1 km. Na každém konci jsou stanice a tři zastávky na trase: Orton Mere, Ferry Meadows a Wansford.

V letech 1974 až 1977 byla linka modernizována na standard pro přepravu cestujících a první osobní vlak jezdil 1. června 1977, tažený "Nord 3.628" - francouzskou lokomotivou 4-6-0 a "SJ 1178" - svedskou lokomotivou, tahaly soupravu ex-BR elektrické viceucelove vozy ve vlastnictví Southern Electric Group.

Jako jedina historicka zeleznice v Britanii ma upraveny prujezdovy profil podle Evropskych standardu a proto se v provozu pravidelne objevuji lokomotivy dovezene z kontinentu.

nene4
nene
nene2
nene3
nene1

Navštivte nás

Adresa

Nene Valley Railway 
Wansford Station,
Stibbington,
Peterborough,
PE8 6LR 

Kontakt

+44 1780 784444

Norfolk9.jpg

North Norfolk Railway 

Severnorfolkská železnice (NNR) - známá také jako "Maková dráha" - je 5,25 mil dlouhá historická parní železnice v anglickém Norfolku, která vede mezi městy Sheringham a Holt. Prochází krajinou východně od Weybourne s výhledem na jeho větrný mlýn a prochází zachovalým venkovským nádražím, kde se nachází také dílna pro údržbu a restaurování lokomotiv a vozů. Norfolk Orbital Railway, nezávislá organizace, plánuje sloučení NNR a Mid-Norfolk Railway.

Norfolk8
Norfolk7
Norfolk6
Norfolk5
Norfolk4
Norfolk2
Norfolk
Norfolk1
Norfolk3

Navštivte nás

Adresa

Kontakt

Sheringham Station,
Station Approach,
Sheringham,
Norfolk,
NR26 8RA

+44 1263 820800

Mangapps.jpg

 Mangapps Railway Museum

Železniční muzeum Mangapps je soukromé funkční muzeum zřízené na farmě v Burnham on Crouch v Essexu. Nabízí ¾ míle dlouhou trať se standardním rozchodem pro přepravu cestujících, restaurované stanice, návěstidla a pomocná zařízení, která byla převezena z různých míst ve východní Anglii.

Pro provoz na trati má muzeum k dispozici 10 parních a dieselových lokomotiv a více než 80 vozů a vagónů, z nichž některé mají značnou historickou a technickou hodnotu.

Jako doplněk k fungující železnici má muzeum sbírku menších železničních památek, která je jednou z největších svého druhu ve Velké Británii.

Tato sbírka obsahuje historické předměty související se všemi aspekty železničního provozu a je zaměřena zejména na železnice východní Anglie a železniční signalizaci - sbírka signalizace je považována za největší veřejně vystavenou sbírku v Británii.

Železnici a muzeum vlastní a provozuje rodina Jollyových, které pomáhá oddaný personál dobrovolníků

Mangapps5
Mangapps4
Mangapps2
Mangapps3
Mangapps1

Navštivte nás

Adresa

Kontakt

Mangapps Railway Museum

Southminster Road

Burnham-on-Crouch

Essex

CM0 8QG 

01621 784898

bottom of page