top of page
zapadni anglie.jpg


Západní Anglie

west somerset6.jpg

West Somerset Railway 

Naše železnice, opravdová venkovská odbočka staré Great Western Railway, je plná fascinace, ať už hledáte nostalgickou jízdu v čase,krásnou přírodou nebo chcete studovat železniční a průmyslovou historii, které naše trať uchovává. Historické parní lokomotivy, osobní vozy,nakladni vozy a budovy v našich deseti jedinečných stanicich propojených dvacet mil dlouhou scénickou cestou se vám vyplatí prozkoumat hodiny. Okolní krajina je stejně rozmanitá i krásná. Mírně zvlněné kopce Quantock a vzdálené Exmoor, nedotčené vesnice a farmy v listnatých uličkách, útesy a pobřeží Bristolského kanálu s výhledem na vzdálený jižní Wales, sebevědomé kostelní věže, impozantní hrad Dunster a přímořské kouzlo Mineheadu čekají na své objevitele.

west somerset5
west somerset3
west somerset
west somerset4
west somerset2
west somerset1

Navštivte nás

Adresa

West Somerset Railway
The Railway Station
Minehead
Somerset
TA24 5BG

Kontakt

01643-704996

Avon valley5.jpg

AVON VALLEY RAILWAY

Jsem odstavec. Klikněte zde pro přidávání a úpravu vlastního textu. Je to snadné.

Avon Valley Railway (AVR) je tří míle dlouhá historická železnice zacinajici ve stanici Bitton v jižním Gloucestershire v Anglii nedaleko Bristolu a je vedena místní skupinou: Avon Valley Railway Company Ltd. Železnice sleduje Avon Údolí jihovýchodně od Oldland Common, přes Bitton a podél řeky Avon směrem na Kelston a Bath. Železnice sdílí svou trasu s cyklostezkou a pěšinou Sustrans, která vede po tělese bývale trati Bristol & Bath.

Avon valley4
Avon valley
Avon valley2
Avon valley1
Avon valley3

Navštivte nás

Adresa

Bitton Station,
Bath Road,
Bitton
Bristol, BS30 6HD

Kontakt

+44 117 932 5538

bodvin5.jpeg

Bodmin & Wenford Railway

Velká západní železnice otevřela svou odbočku z Bodmin Road do Bodmin General 27. května 1887 a 3. září 1888 byla otevřena křižovatka pro spojení s Bodmin a Wadebridge Railway, která otevřela svou trat z Bodmin North do Wadebridge v roce 1834. Trat byla uzavřena dne 3. října 1983 po zániku nákladní dopravy z Wenfordu.

V roce 1984 byla zřízena společnost Bodmin Railway Preservation Society a o dva roky později uspořádali svůj první den otevřených dveří v Bodmin General. V roce 1987 společnost Cornish Steam Locomotive Society přesunula své vybavení z Bugle do Bodminu.

V roce 1989 byl vydán Light Railway Order a v následujícím roce byla mezi Bodmin General a Bodmin Road obnovena osobní doprava, ačkoli tato stanice byla nyní přejmenována na "Bodmin Parkway". Do provozu byla uvedena nová mezistanice známá jako Colesloggett Halt. V roce 1996 byla také znovu otevřena bývalá křižovatka a další nová stanice je pojmenovana jako Boscarne Junction.

bodvin4
bodvin6
bodvin3
bodvin2
bodvin1
bodvin

Navštivte nás

Adresa

Bodmin General Station, 
Bodmin, 
Cornwall,
PL31 1AQ 

Kontakt

+44 1208 73555

Dartmouth5.jpg

The Dartmouth Steam Railway

Dartmouth Steam Railway, dříve známa jako Paignton a Dartmouth Steam Railway, je 6,7 mil (10,8 km) je historicka železnice na bývalé trati Great Western Railway mezi Paignton a Kingswear v Devonu v Anglii. Hodně zisku z podnikání železnice je od letních turistů z letovisek Torbay, kteří cestují do Kingswear, kde je Dartmouth Passenger Ferry dopraví přes řeku Dart do Dartmouthu.

Linku vlastní a provozuje společnost Dart Valley Railway plc. Tato společnost také vlastní společnost Dart Pleasure Craft Limited, která provozuje trajekt Dartmouth Passenger Ferry, jakož i říční a pobřežní lodni linky. Železniční a lodni a autobusová doprava jsou společně propagovány jako Dartmouth Steam Railway a River Boat Company.

Nezvykle mezi anglickymi historickými železnicemi je ze se jedná o komerční linku, která se nespoléhá na dobrovolnické práce nebo charitativní dary, i když několik dobrovolníků pomáhá na nádraží v Churstonu.

Dartmouth
Dartmouth3
Dartmouth1
Dartmouth4
Dartmouth2

Navštivte nás

Adresa

Dartmouth Steam Railway

Queens Park Station

Torbay Road

Paignton

TQ4 6AF

Kontakt

+44 (0)1803 555872

Dartmoor5.jpg

Dartmoor Railway

Trasa Dartmoorské železnice je součástí toho, co bylo kdysi hlavní londýnskou jihozápadní železniční tratí z londýnského Waterloo do Plymouthu a severního Cornwallu otevřenou jako průjezdová trat v roce 1876. Když bylo v 60. letech mnoho trati na jihozápadě zruseno, tento konkrétní úsek tratě byl ponechán otevřený pro přepravu štěrku z lomu Meldon pro použití na všech částech jižního regionu British Railways.

Meldon Quarry a úsek trati z křižovatky Coleford do lomu byly následně prodány společnosti Aggregate Industries, které společně s Devon County Council, národním parkem Dartmoor a RMS Locotec formulovaly koncept železnice Dartmoor. Cílem bylo vytvořit komunitní železnici, která by návštěvníkům umožnila přístup do národního parku a užívat si jej bez použití automobilu.

V roce 2008 získala Dartmoor Railway společnost Iowa Pacific Holdings, která si klade za cíl zvýšit využití nákladu linky a znovu zavést osobní dopravu z Okehamptonu do Exeteru.

Heritage Services jezdi na trati více než deset let, zpočátku mezi Okehamptonem a Meldonem Quarry a nedávno do Sampford Courtenay v sobotu. Příležitostné speciální události probíhají po celé délce trati.

Dartmoor
Dartmoor1
Dartmoor4
Dartmoor3
Dartmoor2

Navštivte nás

Adresa

Dartmoor Railway CIC
Okehampton Station
Okehampton
EX20 1EJ 

Kontakt

+44 1837 55164

east som5.png

East Somerset Railway

East Somerset Railway je 2 a 1/4 mile dlouha (4 km) železniční trať v Somersetu, která jezdí mezi Cranmore a Mendip Vale. Před tim byla železnice jednou částí bývalé trati údolím Cheddar, která vedla od Withamu do Yattonu a setkávala se společnou železnicí Somerset a Dorset ve Wellsu.

V letech 1971/72 umělec David Shepherd navstivil, prohlížel si a později koupil stanici Cranmore a část tratě, kde sídlil a provozoval své dvě lokomotivy; BR 2-10-0 třídy 9F č. 92203 "Černý princ" a BR Standard 4 4-6-0 č. 75029 "Zelený rytíř". V roce 1973 se trat otevřela a nabídla jízdy s brzdovými vozidly, a v roce 1980 se rozšířila nejprve na Merryfield a poté v roce 1985 na Mendip Vale a do stanice Cranmore.

Dnes hraje železnice roli hostitele různých zachovaných dieselových a parních lokomotiv.

East Somerset Railway provozuje pouze trat mezi Cranmore, Cranmore West, Merryfield Lane Halt a Mendip Vale. Mezi posledními dvěma úseky, železnice prochází Doulting Railway Cutting Site zvláštního vědeckého zájmu. Úsek mezi Cranmore a hlavní linkou se používá pro těžký lomový provoz do nedalekého lomu Merehead.

V roce 1991 byla v Cranmore postavena nová budova stanice, která nyní zahrnuje kavárnu, rezervační kancelář, obchod se suvenýry a toalety. Nastupiste se pak rozšiřuje smerem ke stare stanici, která je nyní muzeem. Na nastupisti je stará červená telefonní budka K4, která obsahuje razítkovač a poštovní schránku. Byla vyrobeno kolem roku 1927 a je jedním z pouhých 50 vyrobených v tomto designu. Naproti nastupisti je stavedlo z roku 1904 a je to standardní provedeni z obdbi GWR. V blízkosti stanice Cranmore je depo a dílna (provozovana společně jako Cranmore Shed), která byla postavena v roce 1973 (během tehdejší obnovy zachované trati).

east som
east som2
east som3
east som1

Navštivte nás

Adresa

Cranmore Railway
Station
Cranmore, 
Shepton Mallet,
Somerset

BA4 4QP 

Kontakt

+44 1749 880417

Sdr5.jpeg

South Devon Railway

SDR je sedmimílová bývalá větev Velké západní železnice, postavená v roce 1872, která vede podél krasneho údolí řeky Dart mezi Buckfastleigh a Totnes. Provozuje parní vlaky s historickými kolejovými vozidly a nabízí nádherné zazitky po celý den, přitažlive počasí pro rodiny a lidi všech věkových skupin.

Projeďte se železnicí South Devon a když jste s námi, můžete navštívit farmu Totnes Rare Breeds Farm a Dartmoor Otters & Buckfast Butterflies: 3 skvělé atrakce, 1 úžasný den.

Najdete nás hned u dálnice A38 v Buckfastleighu, v těsné blízkosti slavného opatství Buckfast nebo vlakem do Totnes na hlavní západní linii Great Western.

Buckfastleigh leží asi 22 km od Exeteru, 21 km od Plymouthu, 19 km od Dartmouthu a 13 km od Paigntonu.

Sdr4a
Sdr4
Sdr3
Sdr
Sdr1
Sdr2

Navštivte nás

Adresa

South Devon Railway Trust, 
The Station, Dartbridge Road Buckfastleigh

 Devon,

TQ110DZ 

Kontakt

+44 1364 644 370

Cestujte po železnici South Devon a poté můžete pomocí jízdenky získat 15% slevu na vstup do hradů  v Totnes, Berry Pomeroy, Dartmouth a Okehampton. Slevy jsou platné do týdne od vaší cesty vlakem.

Plym..jpg

Plym Valley Railway 

Trať byla původně součástí železnice South Devon and Tavistock Railway, širokorozchodné železnice o rozchodu 2 140 mm (7 stop 1⁄4 palce) spojující Plymouth s Tavistockem v anglickém Devonu. Tato trať byla otevřena v roce 1859, v roce 1892 byla přestavěna na 4 ft 8+1⁄2 in (1 435 mm) a v roce 1962 byla uzavřena.

V roce 1982 založili místní nadšenci skupinu, která část trati obnovila jako Plym Valley Railway. První úsek byl znovu otevřen v květnu 2008, kdy vlaky mohly jezdit po trati dlouhé 1,2 km (3⁄4 míle) až k přejezdu Lee Moor, kde trať křižovala tramvaj Lee Moor Tramway o rozchodu 1 372 mm (4 ft 6 in) (nyní cyklostezka West Devon Way). Nová stanice byla postavena severně od místa původní stanice Marsh Mills, protože na tomto místě se nachází trať, která slouží továrně na výrobu porcelánové hlíny Marsh Mills. Nová stanice byla vybavena obchodem, bufetem a malým muzeem.

Dne 30. prosince 2012 byla zachovaná trať prodloužena do Plym Bridge, čímž dosáhla délky 1+1⁄2 míle (2,4 km).

Plym2
Plym3
Plym4
Plym1
Plym1
Plym

Navštivte nás

Adresa

Kontakt

  • Marsh Mills Station

  •  Coypool Road 

  • Plympton 

  • Plymouth 

  • PL74NW

Cricklade.jpg

Swindon & Cricklade Railway

Společnost S&CR byla jednou z prvních, která provedla kompletní rekonstrukci normálněrozchodné železnice bez dědictví kolejí nebo budov. Železnice nyní nabízí zpáteční cestu pro cestující v délce přibližně pěti mil s vlaky provozovanými mezi Blunsdonem a Hayes Knoll plus prodloužení na jih k nové stanici v Mouldon Hill Country Park ve čtvrti Swindon.

Blunsdon je hlavním "návštěvnickým centrem" s parkovištěm, restaurací, obchodem atd., zatímco Hayes Knoll dává návštěvníkům příležitost vidět různé restaurátorské projekty probíhající v dilne, nyní rozšířené o pět koleji. Na železnici probíhá aktivní obnova již od jejích počátků – nejznámější je GWR 0-6-2T č. 5637 a Modified Hall č. 7903 'Foremarke Hall' .

Hnací sílu zajišťuje rezidentní Tkh 0-6-0T "Spartan", zatímco Andrew Barclay 0-6-0ST "Swordfish" se měl vrátit pod páru v roce 2015. Diesely včetně ex-BR 08 a 09 a elektrodiesel třídy 73 E6003 "Sir Herbert Walker", plus průmyslove lokomotivy.

Mezi osobní vozy patří Mk1 a dvouvozová jednotka DEMU "Thumper", zatímco aktivní projekt Vintage Train Project očekává, že vyjede svůj první vlak v roce 2015.

Severně od Hayes Knoll se pracuje na severním prodloužení  pokládkami kolejí směrem na

Cricklade.

Cricklade4
Cricklade3
Cricklade2
Cricklade1

Navštivte nás

Adresa

Blunsdon Station

Tadpole Lane

Swindon

SN25 2DA

Kontakt

Helston.jpg

Helston Railway

Společnost Helston Railway pracuje od roku 2005 na znovuotevření části staré trati Helston Branch, která dříve vedla mezi Gwinear Road a Helstonem. V současné době je v provozu více než kilometr trati, která byla znovu položena, a probíhají práce na jejím rozšíření.

Mezi stanicemi Prospidnick Halt na severu a Truthall Halt na jihu jezdí vlaky vedené buď parní, nebo dieselovou lokomotivou. Parkování aut je možné pouze na Prospidnick Halt, kam se dostanete přes Trevarno Farm, kde najdete obchod/pokladnu (Res Van) a bufet (DMU třídy 103).

Helston5
Helston4
Helston3
Helston2
Helston1

Navštivte nás

Adresa

Kontakt

Trevarno Farm,

 Prospidnick
Helston,

 Cornwall
TR13 0RY 

07901 977 597

bottom of page